1/ Očkování proti chřipce, září-listopad:

 Očkování je účinné a bezpečné. Je hrazeno z prostředků veřejného zdravotního pojištění všem osobám nad 65 let věku, dále pojištěncům, kteří trpí onemocněním srdce, vysokým krevním tlakem nebo onemocněním dýchacích cest, ledvin nebo diabetem. Samoplátci platí 330 Kč za vakcínu Vaxigrip tetra nebo Influvac Tetra, za aplikaci 150,- Kč. Imunita trvá půl roku až rok (během chřipkové sezony) a nechrání proti lehčím virózám. Personál ambulance se nechává samo sebou také očkovat. Pokud někdo tvrdí, že po očkování proti chřipce dostal chřipku a to pořádnou, tak to je ve většině případů tím, že se nechal očkovat pozdě již v průběhu chřipkové epidemie a nestačila se vytvořil adekvátní imunita. Proto se nechejte očkovat včas. Očkování je nutno opakovat každý rok, neboť virus každý rok mutuje. 

2/ Očkování proti pneumokokům
Chrání zejména pacienty, kteří jsou v kontaktu s malými dětmi, vnoučaty a nebo dětmi ve školce, škole. Až 70% malých dětí jsou nosiči Pneumokoka v nose a dýchacích cestách. Pneumokokové infekce jsou často komplikované a zejména u starších pacientů vedou k vážným následkům. Očkování je zdarma pro pacienty nad 65 let zdarma a očkovat stačí pouze 1x za život. 

3/ Očkování dobrovolné 

proti klíšťové encefalitidě – zdarma je pro jednotlivce nad 50 let věku

očkování proti černéhu kašli, virovým žloutenkám A, B, břišnímu tyfu atd. dle domluvy.

Příspěvky jednotlivých pojišťoven naleznete na stránkách jednotlivých pojišťoven nebo na stránkách https://www.avenier.cz/cz/prispevky plus další informace na stránkách distributorů očkovacích látek: www.avenier.cz